Koşu bandı ile 30 kilo verdim


Herkese merhaba arkadaşlar evet yanlış okumadınız: Koşu bandı ile tam 30 kilo verdim. Peki bunu nasıl başardım? Zayıflamak İçin koşu bandında kaç dakika yürümeli? Kaç kalori yakar? Tüm cevaplar yazımda...

Koşu Bandı İle Nasıl 30 Kilo Verdim?

Arkadaşlar kileri olan yeni bir daireye taşınmıştık ve bulunduğumuz yerde kışın oldukça fazla rüzgar oluyor ve çok soğuktu. İlk günler koşularımı yapabilsem de maalesef birkaç gün sonra hava şartları nedeniyle koşularımı aksatmaya başlamıştım. Bende çözümü ikinci el bir koşu bandı alıp kilere koymakta buldum.

Kilerimiz tam salonun altında yer aldığı için koşu bandının sesi yine bize geliyor ve apartmanda kimseyi rahatsız etmiyor. Bende rahat bir şekilde tüm kış kilerde her gün üşümeden koşumu yapabilecektim.

Kasım ayından temmuz ayına kadar hiç boşluk vermeden her gün 1,5 saat koştum ve düzenli bir şekilde diyet yaptım. Sonuç: Koşu bandı ile 30 kilo verdim.

İnanın çok zor değil arkadaşlar. Önemli olan zayıflamak için bir düzen tutturmak ve pes etmemek. Her ne kadar doğada koşmanın yerini tutmasa da koşu bandının oldukça büyük avantajları var arkadaşlar.

Zayıflamak İçin koşu bandında kaç dakika yürümeli?

Ben zayıflamak için ilk zamanlarda koşu bandında günde 70-80 dk yürüdüm arkadaşlar. Daha sonra tempoyu arttırarak devam ettim. Koşu bandında 80 dk lık bir tempolu yürüyüş eğer diyetinize de dikkat ediyorsanız haftada 1 kilo vermenizi sağlayabilir. Her şeyde olduğu gibi koşu bandında yürüme süresini de abartmamakta fayda var.

Koşu Bandı Kaç Kalori yakar?

Koşu bandında yürüyerek 1 saatte ortalama 350-400 kalori, koşarak ise 1 saatte 700-800 kalori yakabilirsiniz. Bu rakamlar tabi ki tahminidir. Sizin boy ve kilo oranınıza göre değişiklik gösterebilir.

Koşu Bandı ile Nasıl Yağ Yakılır?

Koşu Bandı Kullanmanın Faydaları Ve Avantajları

Fiziksel faydalar

Genel olarak koşmanın faydaları arasında kemik yoğunluğunun artması, bacaklarda ve karın bölgesindeki kas kütlesinin artması, kardiyovasküler sağlığın iyileştirilmesi, vücut yağ yüzdesinin azalması, sindirim ve bağışıklığın iyileştirilmesi ve ruh halinin iyileşmesine ve stresin azalmasına yol açan endorfinlerin artması sayılabilir.

Hava koşulları

Koşu bantları, kötü hava koşullarından güvenlik sağlar. Gök gürültülü fırtınalar, aşırı sıcaklık veya kar konusunda endişelenmenize gerek yok. Tabii ki elektrik kesilmedikçe, her zaman kullanılabilirler. Astım veya kardiyovasküler sorunları olanlar için daha güvenli olabilirler.

Hidrasyon

Doğada yada sokakta koşarken genellikle yanıma su aldığımı hatırlamıyorum. Çünkü koşarken kim su matarası taşımak ister ki? Ama koşu bandının özel bölümüne her zaman suluğumu koyabiliyorum ve bu nedenle vücudum hiçbir zaman susuz kalmıyor. Bu sayede hem daha uzun süre koşabiliyorum hem de doyasıya su içebiliyorum.

Emniyet

Motorlu araç kazaları her gün oluyor ve artan nüfusla birlikte sayıları artıyor gibi görünüyor. Sürüş sırasında elde tutulan cihazların kullanımını yasaklama çabalarına rağmen, sürücünün dikkatinin dağılmasından kaynaklanan kazaların yüzdesi hala artıyor. Koşu bandı, koşucuların karıştığı kaza riskini ortadan kaldırır. Ayrıca tökezleme, köpek saldırıları ve bisikletçilerle çarpışma ile ilgili yaralanma riskini de azaltır.

İzleme

Koşu bantlarında her şey için monitörler bulunur: hız, mesafe, kalp atış hızı, süre ve yakılan kaloriler. Açık hava koşucuları için GPS mevcut olsa da, çoğu bu tür ekipmana sahip değildir veya sürekli olarak kullanmaz. Bu durumda, koşu bantları kesin olarak yakılan kalori sayılarını bilmek isteyenler için mükemmeldir.

Motivasyon

Meşgul insanlar genellikle spor salonuna gitmek istemezler çünkü eve vardıklarında uzun bir iş gününden sonra tekrar dışarı çıkma motivasyonlarını kaybederler. Bazılarının aile kısıtlamaları nedeniyle zamanı yoktur. Bu yüzden koşu bantları aile ile evde kalmaya devam etme yeteneği sağlar ve evden çıkmak artık gerekli değildir ve büyük, hacimli bir çanta taşımayı veya halka açık yerlerde duş almayı gerektirmez. Bazıları bu şekilde daha motive oluyor.

Eklem sağlığı

Bir koşu bandında koşmak asfaltta koşmaktan çok daha sağlıklıdır ve eklemlerinize sokak koşuları kadar zarar vermez.

Bu makale, koşucuları hiçbir şekilde açık havada olmaktan caydırmak anlamına gelmez. Sadece bir koşu bandı kullanmanın birçok faydası olduğunu bildirmektir. Her koşucu kendisine en uygun yolu seçmekte özgürdür.
Previous Post Next Post